ورود

ثبت نام

معرفی کتاب اثر مرکب

 اثر مرکب کتابی فوق العاده از دارن هاردی

به جرات می توانم بگویم کتاب اثر مرکب یکی از بهترین کتاب هایی است که تا به حال خوانده ام و نکات بسیار خوبی را از این کتاب آموخته ام . کتاب اثر مرکب حاصل سال ها بررسی آقای دارن هاردی است که با بررسی افراد موفق جهان و صحبت با آن ها در مورد رموز موفقیت این افراد نوشته شده است و تمام اطلاعات به دست آورده را به بهترین شکل و کاربردی ترین شکل ممکن در کتاب خود آورده است.

در ادامه بسیار کوتاه دارن هاردی را به شما دوستان عزیز معرفی خواهیم کرد

دارن هاردی

دارن هاردی:

دارن هاردی ناشر و سردبیر مجله موفقیت است. او حدود شانزده سال است که جزو سرآمدان حوضه موفقیت و پیشرفت شخصی است. کتاب اثر مرکب حاصل بیست سال تجربه و مطالعه در حوضه موفقیت است .

 

از دیگر آثار آقای دارن هاردی می توان به :

کتاب استثنا باشید

اتصال فروش

رهاسازی قدرت درونی

تصمیمات سرنوشت ساز

ترن هوایی کارآفرینی  و…

می توانید در ویکی پدیا نیز مطالب مفیدی در مورد دارن هاردی به دست بیاورید:

معرفی دارن هاردی

خلاصه آن چیزی که در کتاب اثر مرکب گفته شده است :

کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب به یک نکته بسیار مهم در زندگی ما اشاره دارد و بیشتر تمرکز آن بروی نکته بسیار مهم اثر کارهای کوچک بر زندگی ما است، او در این کتاب می گوید که این کارهای کوچک است که در بلند مدت اثرات بسیار بزرگی را در زندگی ما به وجود می آورد.

تفاوت افراد موفق و دیگران در این است که افراد موفق به قدرت کارهای کوچک باور دارند و سعی می کنند که از اثر آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

[alert type=”info”]این مقاله را از دست ندهید: اهمال کاری و راهکارهای رفع آن.[/alert]

اثر مرکب به گونه ای همان اثر کارهای کوچک است که با تکرار و انجام دادن آن ها در بلند مدت تاثیرات بزرگی را در در زندگی ما به وجود می آورد. تصور کنید که شما امروز یک غذای بسیار چرب یا یک شیرینی بسیار خوشمزه را می خورید، آیا با خوردن این غذا یا شیرینی بلافاصله چاق می شوید؟

قطعا جواب خیر است، اما بیایید به این موضوع این گونه نگاه کنیم اگر همین کار را برای مدت طولانی تری یعنی چیزی حدود دو تا سه ماه انجام دهیم چی؟ قطعا وزن ما مقداری بیشتر شده است و جالب این جاست که خیلی از افراد اصلا متوجه این اتفاق نمی شوند تا وقتی که کار از کار گذشته باشد و یک روز از خواب بیدار می شوند و می بینند که وزن آن ها زیاد شده است.

چیزی که در این کتاب بیان می شود این است که اثر مرکب هم می تواند به نفع ما عمل کند و هم می تواند به ضرر ما عمل کند و این بستگی به ما دارد که چگونه از این اثر استفاده کنیم، اگر عادت های بد و کارهای کوچک بد را انجام دهیم اثر مرکب به ضرر ما کار خواهد کرد و در دراز مدت آسیب بزرگی به ما خواهد زد.

اما اگر عادت های خوب یا کارهای کوچک خوب را در دراز مدت انجام دهیم می تواند بعد از مدت فواید و اتفاق های خوبی را برای ما رقم بزند.

بسیاری از افراد موفق جهان که خیلی از افراد تصور می کنند یک شبه به موفقیت رسیده اند اصلا اینگونه نبوده، بلکه این افراد کارهای کوچک بسیاری را قبل از آن انجام داده اند و نتیجه این کارهای کوچک موفقیتی عظیم بوده است.

برای کسب نتایج بزرگ کافی است که کارهای کوچک مثبت یا موثری را در مسیر اهداف خودمان انجام دهیم و تکرار کنیم بعد از مدتی انجام این کارها تاثیر آن را خواهید دید.

فرض کنید که تصمیم می گیرید از امروز روزی پانزده دقیقه پیاده روی کنید، شاید به نظر زیاد نباشد اما تصور کنید که یک سال هروز پانزده دقیقه پیاده روی کرده اید و ببینید که چقدر برروی بدنتان تاثیر گذاشته است.

یا سعی کنید که هر روز یک عادت کوچک و خوب را در خودتان پرورش دهید خب شاید در ابتدا تغییری زیادی نباشد اما اگر دقت کنید بعد از حدود یکسال سیصد و شصت و پنج عادت موثر و خوب دارید آیا این فوق العاده نیست؟ قطعا فوق العاده است.

[hot_posts]

از اثر مرکب می شود در روابط هم استفاده کرد، مثلا یکی از تکنیک های خیلی خوب که می تواند به ما در روابط مان کمک کند تکنیک حسن جویی است، می توانیم هر روز حداقل یک ویژگی مثبت از اطرافیانمان خودمان را بنویسیم که وقت زیادی را هم از ما نمی گیرد.

بعد از یک سال شما سیصد و شصت و پنج ویژگی مثبت از اطرافیان خود می دانید و اگر این ها را به آن فرد بدهید یا بیان کنید ببینید چقدر مخاطب شما شگفت زده می شود.

در پایان باید بگویم که کتاب اثر مرکب یک کتاب فوق العاده است و به شما خواهد گفت که کارهای کوچک چه تاثیراتی بر زندگی ما دارد و چطور می توانیم از این اثر به نفع خودمان استفاده کنیم.

پس پیشنهاد می کنم حتما این کتاب فوق العاده را مطالعه کنید.

با تشکر از شما

دوستدارتان تیم مجموعه ارتباطات نوین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.